Aktuality u protiepidemických opatření

Dne 14. 6. 2021 vláda na svém jednání rozhodla o dílčím rozvolnění protiepidemických opatření. Z tohoto důvodu Vám přinášíme stručný přehled pro Vás relevantních změn. Některá opatření vstupují v platnost již od dnešního dne, tj. 15.6.202, jiná až od 1. července 2021:

Jedinou významnější změnou od úterý 15. června je povinnost i osob naočkovaných první dávkou nastoupit po setkání s nakaženým do karantény, dosud tato povinnost neplatila. Do karantény nebo izolace tak nově nebudou muset pouze osoby, u kterých uplynulo 14 dní od ukončení vakcinace, tj. u dvou dávkového schématu alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky.

Od 1. července 2021 vláda schválila o něco podstatnější změny:
- Dojde k rozvolnění pravidel pro činnost maloobchodu a služeb.
- Vláda odsouhlasila zvýšení maximálního počtu zákazníků v provozovně, nově bude stanoven limit jedné osoby v provozovně na 10 m2 (do 1. července stále platí 15 m2 na jednoho zákazníka).
- U maloobchodu se rovněž ruší zákaz propagačních aktivit v prodejnách, u nichž je přítomná fyzická osoba zajišťující jejich průběh.
- Zvyšuje se kapacita spolkových, tanečních, kulturních či sportovních akcí, a to na 500 osob uvnitř a 1000 venku.
- U epidemiologicky rizikovějších činností (kadeřnictví, kosmetika, manikúra, masáže apod.) se nově ruší podmínka poskytování služby v jeden moment pouze jednomu zákazníkovi. Stejně tak se ruší povinná evidence zákazníků.
- Nově bude možné v klubech a zařízeních stravovacích služeb produkovat živou hudbu.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Jsem Vám plně k dispozici.

CCS Legal s.r.o., advokátní kancelář
JUDr. Petra Klustová, Ph.D., advokát


Publikováno: 15. 6. 2021 Sekce: COVID-19